blog

Wau!

19. listopadu 2010 v 17:24 | App
Takže.
:D
Přišla mi na mail zpráva, ať přidám článek nebo mi smažou blog.

Mám povídat o tom, co se za ten půl rok událo? Tak trochu málo povím...

Začněme třeba tím, že tábor byl fakt super, bezva, cool. Trval čtrnáct dní, a když si to vezmu, tak to byla strašně krátká doba. Spali jsme venku pod širákem, koupali se na koupališti, hráli jsme hry a mnoho dalších. Chtěla bych ten čas, aspoň jeden den vrátit. Říkám si, ještě, že existuje facebook, můžu si psát se svými pŕáteli, které jsem poznala na táboře.
Loučení bylo fakt příšerný. Skoro každýmu ukápla slza. Slibovali jsme si, že každý z nás na tábor přijede i příští rok, ale postupem času, jak si s lidma píšu, se jim už moc nechce. Abych řekla pravdu, ráda bych jela, ale teď od září jsem začala chodit do skauta. Vážně, slyšíte dobře. Skautský kroužek ještě v této době existuje, nevymřel! A je možnost, jet se skautem o letních prázdninách na tábor. Takže, teď babo raď! :O Fakt nevím na jaký pojedu, stejně je na přemýšlení ještě čas.
Taky o letních prázdninách jsem byla u babičky, ségra tam měla brigádu a já jsem se buď starala o zvířata nebo jezdila po výletech. Byla jsem i v Praze, kde jsem utrácela tak, že mi nezbyla ani koruna...A mezitím, co jsme byli u  babičky, tak se rodiče váleli na pláži v Řecku. V Čechách jsme si pak udělali rodiný výlet do Kladrub na koně a do Polska do Dinoparku.

Děvčata a chlapci, mrkněte se na mravence :)

M R A V E N C I

Jinak, před tím půl rokem jsem psala, že jsem se dostala na osmileté gymnázium. Musím říct, že jsem tu nadmíru spokojená. Fájn, člověk tady nemá samý jedničky, schytáte i trojku, ale škola, spolužáci a i učitelé jsou úžasní. Lidi, z vyšších ročníků jsou přátelští, když s něčíim potřebujete pomoc, tak se na ně můžete obrátit.
Ve škole máme bufet. Na  základce jsme neměli, tam byl akorát automat. Tak, když si zapomenu svačinu z domu, tak si v bufetu můžu koupit jak bagetu, koblihu, tak třeba brambůrky, křupky, sušenky nebo kyselý pásky. Jen ty ceny jsou trošku víc vyšší, než v normálním krámě. Jak říkám, jen když si zapomenu svačinu nebo mám tak velký hlad, že mi i kručí v břiše.
Jeli jsme, kdo chtěl do divadla do Hradce Králové, kde hraje i Simona (kadeřnice) z Ulice. Musím říct, že divadlo bylo briliantní, né kvůli Simoně, ale hráli tam úžasní herci a byla skvělá atmosféra.

Blíží se nám Vánoce.
Zatím nemám koupené žádné dárky, protože nemám žádný nápad co koupit, ale i proto, že nemám dostatek financí. A tak uvidíme...

Adios!

Prázdniny...

30. května 2010 v 15:48 | App
... budou co by dohodil kamenem.

Už se vážně nemůžu dočkat na tábor. Jen, aby mi vyšlo počasí, protože je skoro červen a pořád prší a prší.
Včera jsem byla u sestřenky přes koleno na oslavě. Vážně se povedla. Počasí se náramně vydařilo, tak jsme běhali i venku a já jsem chytla klíště. Všimla jsem si ho až ráno, ale přes noc jsem si ho nějak rozškrábla. Ale dobrý, je venku.

Ve škole jsme teď psali srovnávací prověrky z matematiky, angličtiny, češtiny a geometrie. Píše je celá škola a s výsledkama můžu být spokojená.
Teď v úterý je poznávačka rostlin, ještě nevím jestli tam půjdu, když se ty rostliny naučím, tak jo, že.
Výlet byl bezvadnej, fakt se poved. Kdyby něco, tak jsem byla v Josefově.

No a proč píšu? Chci se ''pochlubit'' s výrobkami z fima. Nechci je prodávat, dělám si je jen tak pro svou radost. A když bude mít někdo z příbuzných narozeniny, svátek nebo až budou Vánoce, tak to je pěknej dárek. Jen chci říct, že jsem se nechala inspirovat z jiných stránek :)

www.aprin-ky.blog.cz

Skákal pes, přes oves

10. května 2010 v 14:44 | App
Čaute děcka!
Na blog jsem si vzpomněla, teda nevzpomněla… Jen jsem se dozvěděla přes mail, že bych měla napsat článek, asi tak před měsícem.
Tak píšu.
Asi první novinkou je, že jsem přijatá na osmileté gymnázium. Dělala jsem přijímačky, které se mi povedly velmi dobře. Tak jsme to doma oslavili pizzou. Docela je fajn, já i moje sestra budeme na stejném gymnáziu, jen ona na čtyřletém. A bude tam se mnou chodit pár starých spolužáků. Už jsme se dohodli s Kájou, že spolu budeme sedět v lavici. No, ani nevíte jak se těším na září.
Blíží se nám letní prázdniny. Poprvé v životě pojedu na tábor s kamarádkou Aničkou. Se taky moc těším. Bude tam bazén, s Ančou a její asi o dva roky mladší sestřenkou budeme v chatce a na programu je vytvoření své vlastní motokáry. Tak jsem zvědavá, je to tábor asi taková všehochuť. Ale vaří se tam mnohem lépe, než v naší školní jídelně.
Minulý pátek jsem měla jít na oslavu kamarádky. Ale jelikož mám angínu, tak jsem nikde nebyla. Dárky jsem koupila, jsem se těšila a nakonec nic. Měli jsme na oslavě vyvolávat duchy, ale já bych nevyvolávala, protože to nemám ráda. To víte, pak bych se bála jít večer nakrmit králíky :D
Dneska mi ségra přinesla sešity, abych si doplnila učivo, ale většinou si mám jenom opakovat, protože se budou psát srovnávací písemky. Takže mám co dělat.
Tenhle měsíc budu mít narozeniny a moje máma má dneska. Jsem si asi před měsícem vybrala knížku anglicko-českou In the sign of butterfly, česky Ve znamení motýla a červený tričko s Pumou. V tý knížce jsou nádherné ilustrace Iva Chvátila, které jsou vytvořené kombinovanou technikou reálných snímků, malby a stříkané retuše. Ta knížka určitě bude stát za to. A když jsem byla s babičkou v Praze, tak jsem si k narozkám vybrala dvě Roxy trička z hrabáku, sice za pětset, ale krásný <3
Máma si na internetu vyhlídla k narozkám prostříhávací kadeřnické nůžky, určitě je budu používat i já. Se na ně složíme celá rodina, protože jinej dárek mamka nechce. Jen abychom byli hodní. Což se pokaždý splnit ale nedá…
Taky jsem koukala po internetu a našla jsem tam modelínu Fimo, ze které se dají vytvarovat třeba náušnice, magnety, přívěsky na krk, mobil, prostě všechno na co si jen vzpomenete. Jen ta cena je hrozná. Našla jsem pak sadu deseti barev pidi modelín asi kolem 250 korun, plus poštovní stovka. Si musím rozmyslet, jestli to za to bude stát.
To je asi zatím vše, co mě teď napadlo. Brzy se možná ozvu, ještě uvidím :) App

Shrnutí všeho, co se stalo a kde mě můžete vidět :)

25. ledna 2010 v 14:26 | App

Už je to celkem dlouho, co jsem tady nebyla,respektivě, co nepíšu pravidelně. Ani mě to nějak netíží na srdci. Mám se naprosto báječně. Prostě žádný články s pixelkama, články o celebritách, vlastně taková jsem ani nikdy nebyla. Spíš jsem si vzpomněla na to, jak jsem se snažila, alespoň okomentovat články s obrázkama, jenže co o nich napsat? Krásný, pěkný... úchvatný. Tenhle blog pomalu, ale jistě jde pořád dolů a komu to vadí? Mě ne, ani Vám, takže tak to má asi být.

Teď, co se vlastně za tu celou dobu, co jsem tu nebyla událo. Tak na podzim o podzimních prázdninách jsem byla u babičky, kde jsem byla naprosto v sedmým nebi. Má mnoho zvířat, přes prase a kuřata, až po husy s králíkama. Takže jsem se u ní starala o zvířátka. Jednou bych chtěla být zvěrolékařkou... ale většinou člověk ani neví co tahle práce obnáší.Ani já pořádně ne. Taky jsme s babičkou jeli do Prahy, za tetou a podívat se na sestřenici.
O Vánocích jsem byla doma nebo jsem jezdila po návštěvách. Na Vánoce jsem dostala snad všechno co jsem si přála a i to co jsem nechtěla a dostala, tak mě to moc a moc potěšilo. Užila jsem si je opravdu moc, protože nejlepší je, když strojíme stromeček a pečeme cukroví. Silvestra jsem slavila doma s rodičema a nenudila jsem se. Jelikož mi je jen jedenáct, tak kde bych až do půlnoci někde courala, žejo? Takže to byl pěkně strávenej večer s rodičema při filmech :)
No blíží se nám vysvědčení. Už se celkem těším hlavně na ten jeden den prázdnin. A pak někde v únoru máme jarní prázdniny, tak to zatím plán nemám, ale určitě brzo něco vymyslím, kam bych se chtěla jet podívat.
Jinak příští týden doma o víkendu nebudu, se slaví narozeniny, kulatiny.Bude velká oslava v restauraci, takže tam bude fakt moc lidí. A další týden po oslavě jedeme do Německa na nákupy. Možná, že si tam něco koupím a sestra si možná vybere aspoň jedny šaty do tanečních. Protože ještě ani jedny nemá, takže uvidíme. Asi tak.
Dneska k nám má přijet babička. Takže každou chvíli mám něco, aspoň vidíte, že se vážně nenudím. Tenhle život mě vážně baví :)

Vaše App

Něco málo ...

30. května 2009 v 10:46 | App
Tak jsem tu pěkně dlouho nebyla. Není čas, protože teď jsem si trochu pokazila školu, tak si to chci vytáhnout ještě na jedničky. Prostě by mě to mrzelo, kdybych měla zkažený vysvědčení. Podobně na tom je i sestra, obě se to snažíme vytáhnout na co nejlepší známky.
Za tu dobu, se toho moc nezměnilo. Ráno vstanu, nasnídám se, ranní hygiena, jdu na autobus, který mě přiveze do školy. Odpoledne jedu domů autem, napíšu si úkoly a jdu ven, když příjdu z venčí, naučím se a jdu do vany a spát.
Takže nevím, co povídat. Každej den to samý, stereotyp.
Jen, že jsme byli na školním výletě, ale ten výlet musela být trochu i exkurze. Takže tak. Šli jsme na hrad Pecku asi tak 7km, tam jsme měli představení o Karlu IX., chvilku jsme tam pobyli a nakoupili jsme si suvenýry a nazpátek nás odvez autobus. Ale musím říct, že se mi to velmi moc líbilo.
Včera jsme byli já a sestra v knihovně, jsem si půjčila pět knížek. Pro někoho málo, pro někoho hodně, ale já to mám strašně moc rychle přečtený.
Taky mě bolí v krku a má rýmu, tak snad nebudu nemocná, to je tím počasím, chvilku vedro a pak najednou taková zima. Si dělám čaj s medem, tak mi to snad pomůže.
Našli jsme si brigádu, takovou malou, takže se sestrou pracujeme :) Můžeme pracovat kdykoliv se nám bude chtít, takže pohodička pohoda. Aspoň si vyděláme sem tam na zmrzlinu, třeba na tričko... ale asi si koupím voňavku. Strašně krásně voní, sladce, strašně nádherná, tak ji v drogérii ještě snad budou mít.
Sami vidíte, že nic novýho se skoro nestalo, takže se zase ozvu, až budu chtít. :-(

Vítejte ve stanici Léto

11. dubna 2009 v 13:54 | App
Tohle počasí je nádherný. Ráno se člověk probudí, koukne z okna, sluníčko už vysvitlo na obloze a vrabci se honěj a hádaj o žížalu. Až na to, že já musím být doma a nemůžu jít ven. To jediné mě mrzí. Zrovna, když je opravdu krásné letní počasí, tak já mám celý oko červený, takže si do něho kapu kapičky a mažu si mastičkou. To docela naštve... Jsme měli jet k babičce, ale tak jsme nakonec nejeli. Ale nejhorší na tom je, že když jsou nějaké prázdniny, tak jsem pokaždý nemocná. Když byli jarní prázdniny, tak jsem měla dva týdny chřipku, teď jsou velikonoční a mám červený oko. Takže se doma nudím, nemůžu se dívat na televizi, ani být na počítači, což teď jsem, ale jen na chvilku, nemůžu si hrát na mobilu hry a ani si číst knížku. Takže si uklízím na stole nebo si hraju sama se sebou karty. Jaká to zábava.
Koukám na komentáře k předchozímu článku. Většině lidí se nový dyzajn líbí a těm, kterým ne, tak to jsou anonymní komentáře, kterých si ani nevšimnu. Když jim to dělá dobře, tak si poslužte. A blog nám udělal nové změny, které mi příjdou i zbytečné. Nemuseli vymýšlet zase nějaký novinky, kvůli tomu blbne zveřejňování článků a samotný dyzajn. Koukala jsem na jejich anketu, jak jsou lidé spokojeni se změnami a většina hlasovala, že jim to je jedno a nebo, že spokojeni nejsou. Takže se moc nepředvedli. Toť můj a ostatních názor.
Vůbec nevím co ještě napsat. Jen to, že mám tolik nápadů co zveřejnit v jednom článku, ale najednou pak všechny tak rychle utečou. Ale pokud by někoho zajímalo třeba co jsme měli k obědu; tak napište zodpovím :D
Ale važně- mobil mi ještě nepřišel. Už mě vážně štvou. Vždycky píšou, že ho mají na skladě, tak ho objednáme, ale za týden nám zavolají, že ho namaj, tak ať si dva týdny počkáme a když do tý doby nepřijde, ať objednávku zrušíme. Ale jsem borec, ještě nemám mobil, ale už mám stáhnuto přesně 130 písniček a to ješté stahovat budu :D
Tak a už se vážně loučím, protože si jdu udělat úkol z angličtiny, abych pak měla klid od úkolů- berme angličtinu jako nějaký univerzální jazyk, bez kterého by jsme bojovali o holý život. Haha. Jen prosím vás, nezáviďte angličanům. Vážně ;)

Shrnutí minulého týdne. Čtěte, velice zajímavé ;D

29. března 2009 v 15:10 | App
Ani mi to nepříjde, že jsem týden nenapsala. Vůbec jsem neměla čas se ozvat, ale teď o víkendu na malou chvilku jsem si čas udělala. Takže abych to shrnula, co jsem psala v minulém článku;
Uklidila jsme si všechny šuplíky i blbosti, pastelky, sešity, co jsem měla na stole. Ale nevěřili by jste tomu, jak se mi tam během jednoho týdne zase nadělá tolik bordelu, když to mám napsat takhle. Víte, můj objednaný mobil mi ještě nepřišel. Už na něj čekám týden a něco, ale nemají ho teď na skladě, takže musím čekat. Si řeknete, tak ať tuhle objednávku zrušíme a objednáme jinde, ale to už se jednou stalo... A já se nemůžu dočkat.
Tenhle týden byl takovej jinej než ostatní. Psali jsme z angličtiny a já dostala dvojku. Mě to celkem štve, abych si to co nejdřív opravila, protože chci mít na vyzvědčení samý jedničky a žádnou dvojku. Jeché šprt a je mi to jedno. A sešity, co jsme dostaly domů na podepsaní, tak to taky žádná sláva není. Takže držte mi palce, ať si to co nejdříve opravím. Možná, když budu mít lepší známky, tak sem budu chodit častějc. Byla jsem tento týden nejmíň pěkrát v ředitelně. To jsem celá já, průšvih za průšvihem. Ne, dělám si prdel. Řešili jsme tam takový malý, trochu větší problém. Jsme byli na výletě se školou a na tom výletě mi ukradli dvě stovky. Jedna holka viděla jinou holku jak mi z košíku bere peněženku a já pak když jsem měla jít platit věci, co jsem si chtěla koupit, tak jsem neměla čím. Pak se ty peníze našli u tý holky, ale protože ji nikdo neviděl pořádně, oni ji viděli, ale nějak se to neřešilo, tak tý holce nic neudělali. A teď se to řešilo dva týdny po výletě. Tak se nás v ředitelně ptali jak to bylo, jak se to přesně událo a na další otázky se nás ptal ředitel. Tak jsme to po pravdě zodpověděli a šli jsme do třídy. Pak jsme šli ještě několikrát do ředitelny, protože jsme tam byli znova zavolány. Stejně se tam nic nevyřešilo. Tak a tečka.
O víkendu jsme pomáhali dávat velkou hromadu větví na velký ohniště. Jsme to dělali se sestrou sami asi tak tři hodiny. Pak jsme přišli domů úplně utahaný. Tak jsme si šli lehnout a odpočívat k televizi.
Ještě jsme jeli do Hradce Králové, jsme si tam nechali opravit kameru. A pokoukali jsme se na mobily, a ten který mám objednaný přes ten internet, tak v obchodě ho měli vystavenej, ale jako zboží ho tam neměli. Tak to už je docela vtipný... Taky jsme si prohlídli plazmovky sestra se dívala na iPody, to jsou nějaký přehrávače. Jako měli nádherný barvy, sytě zelená, žlutá modrá a růžová. Nádherný ty barvy. Pak jsme jeli do centra do Futurum, jsme šli do Mc´donaldu na oběd a obešli jsme krámky. Jako po dlouhý době, co jsem si tam nic nekoupila. Jsem docela čuměla, ale líbili se mi tam šaty, letní, byli krásný, ale protože mám po sestře šatů dost, tak jsem si je koupit nemohla. Ale nevadí, mám radost i z těch od sestry.


App

Lhala bych...

22. března 2009 v 13:21 | App
... kdybych řekla, že mi není líto těch všech článků. Ale což. Udělala jsem nový design, obyčejný ale originální. On se ne a ne načíst.
A vůbec- konečně píšu. Nebo bych spíš měla říct: konečně se mi naskytla možnost napsat.

Ten čas vážně tak moc rychle letí. Je to hrozný, před chvilkou byl začátek školního roku, před třemi měsíci Vánoce, před měsícem jarňáky a už se blíží Velikonoce. Nechci Velikonoce. Už jen kvůli tomu, že dostanu pomláskou přes zadek a bude mi to stejně prd platný. Že bych měla být celý další rok zdravá? To u mě neplatí, právě úplně naopak. Vůbec mi to nedělá žádný potěšení, nakoupíme pro koledníky sladkosti, obarvíme vajíčka a oni nám za to akorát namlátí. Jak je ten svět nespravedlivej.
Když ten čas teda letí, proč k nám nemůže přiletět i teplý počasí? Já bych už konečně chtěla aspoň to jaro, když ne léto. Jsem z toho počasí mrzutá, ospalá taková unavená. Nic se mi nechce dělat, i když musím, tak jedině s donucením.

mezi řádky
Poslouchám pisklavej tón mý sestry hrající na altovou flétnu. Asi tak po roce ji vytáhla ze šuplíku a začla hrát podle not. Docela jsem se divila, že to po takový době nezapomněla,... Možná tam jednu, dvě malý chyby udělala, ale jinak perfekto!


Dneska ráno jsem byla donucena mámou, abych si uklidila všechny šuplíky, serepetičky, knížky do knihovny, a bůhví co ještě. Už to uklízím nejmíň čtyři hodiny, aj víc- utíká mi to strašně pomalu. Jestli to dneska neuklidím, tak to poletí z okna. *hysterický řev*

Víte, že budu mít nový mobil? Už ho mám objednanej přes internet. Jsem strašně moc natěšená. Já bych si ho jinak nekoupila, ale jelikož jsem měla zlomenou ruku, tak mi za to pojišťovna zaplatila a mě to akorát přesně dá na mobil a možná ještě něco zbyte.
Včera jsem si stahovala písničky, protože budu mít 4GB kartu, takže se toho musí využít. Mám jich něco přes sto, zatím málo, ale ještě budu stahovat, ve velkým.
Až dopíšu článek, uklidím si ještě mnoho neuklizenejch věcí a půjdu se možná učit. Musím povinně, abych nebyla blbá. Hlavně angličtinu.

App
 
 

Reklama